Aktuality

Obejdi ČR, 2. týden, 2. stupeň

05. dubna 2021 | Oldřiška Korcová |

V průběhu druhého týdne se naše karavana pěkně rozptýlila po obou hraničních stezkách, proto máme nyní mapy dvě. Velikonoční volno mnozí využili a vyloženě šlápli do pedálů – vaše pohybové aktivity nás velice těší! Primárním cílem naší výzvy není vyloženě závodění, tak mi, prosím, promiňte, že lehce naznačím některé výkony…

Naši výpravu uzavírá třída 9.A, která se zasekla na sedačkové lanovce, a tak si vychutnává výhled z Komáří hůrky. To 6.A, podporována nejen paní učitelkou, je již u Trutnova a se zájmem si prohlíží dělostřeleckou tvrz Stachlberg. U třídy 9.C, která je v Hronově, rodišti známých osobností, vyčnívají 2 dívčí výkony nad 100 tisíc kroků a také výkon paní učitelky! Třída 8.B je v pevnosti v Králíkách a paní učitelka (přes 90 tisíc kroků) velí k odpočinku. Třídní učitel 6.D je tělocvikář, takže jeho výkon přes 100 tisíc kroků nás nepřekvapí. Celá třída je již na Kralickém Sněžníku a jeden chlapec tam byl dokonce o chlup dříve než ostatní (přes 105 tisíc). A máme na Pradědu 6.B, která se rve jako lev, a to za mohutné podpory paní učitelky – jen se jí zeptejte Třída 8.C doputovala na vyhlídkové Černé kameny a 3 děvčata z této třídy mají přes 100 tisíc kroků. A ve třídě 7.C padl rekord, nejen díky supervýkonu jednoho borce se tento týden třída vyšvihla až na hrad Sovinec. Kolektiv 7.D míří do Fulneku, kde si může připomenou život a dílo našeho učitele národů. 7.A si polepšila a teď si prohlíží skanzeny v Rožnově pod Radhoštěm, na lavičce si musí odpočinout kromě paní učitelky i 2 chlapci s megavýkony v nohách. Paní třídní učitelku 7.B venku často potkávám, takže vím, že se činí (přes 90 tisíc) a také má další výborné sběrače – 3 děvčata dokonce více než 100 tisíc kroků. Jsou již na vrcholu Polomka, která je již na JIŽNÍ stezce! Až do Bílých Karpat doputovala mohutným nástupem 6.C, která tímto nechává za sebou 7.B – paní učitelka, zdá se, to má pevně v rukou Tým NETŘÍDNÍCH, není vůbec soutěživý, proto ho prozatímní 2. místo naprosto nevyvede z míry. Pyšní se čtyřmi výkony nad 100 tisíc kroků a dvěma hvězdami největšími (ano – jsou ženského rodu, jedna atakuje 180 tisíc, druhá pokořila hranici 200 tisíc). Kantoři si nyní odpočinou u památníku J.A.K. a půjdou se ve Strážnici občerstvit Celkem s přehledem svou pozici kontroluje 8.A. Díky většímu počtu sběračů se jim jde lehce, asi dobrý koučink, paní učitelko! Zkuste vodu ve Staňkovském rybníce a trochu se zdržte

Závěrem snad jen…nejde o výkony, ale o váš dobrý pocit!