AKTUALITY

Obejdi ČR, 1. stupeň, 2. týden

Oldřiška Korcová | 6.4.2021 | 1. stupeň, Tělesná výchova

Vítáme v naší krokové výzvě i naše nejmenší! Některé třídy totiž naskakují až tento týden, ale statečně postupují vpřed. Údaje nám ukazují, že se již některé třídy dostávají na JIŽNÍ stezku, proto dnes už máme mapy dvě.

Nováček – třída 1.C – hraje s paní učitelkou nejrůznější pohybové hry v Přírodním parku Kamenné vrchy a dokonce našli i bonbónový poklad. Třída 2.B má mnoho sil, proto se snaží obejít vodní nádrž Fláje u Českého Jiřetína. Třída 1.B si užívá malebnou přírodu v okolí Jetřichovic, paní učitelka však musí být ve střehu a hlídat některé neposedy, kteří chtěli vyšplhat na Havraní skálu. To z Popovy skály se po kraji Lužických hor rozhlíží 2.C. Vidět mohou i Jizerské hory, Ještědský hřbet, Ralsko, ale i polskou elektrárnu Turów. Kolektiv 3.B nasazuje čepice – na Sněžce fičí! Rychle dolů, 2.A totiž není tak daleko – kopec Baba u Trutnova Třídě 5.B se líbí v Adršpašských skalách, paní učitelka pluje na pramici po jezírku, děti lížou zmrzlinu a všichni se chtějí vydat ještě jednou na okruh skalami. Třída 3.C pochoduje pohořím Kralického Sněžníku, hodně je popohání i trénovaný pan asistent. Ve Fulneku se zdržuje třída 3.A, chtějí zajít do muzea i do cukrárny. A už jsme na JIŽNÍ stezce, protože třída 4.B je již na úpatí Bílých Karpat v obci Velká nad Veličkou a zvolnit rozhodně nehodlá. Třída 5.A je kousek před nimi – v krásném Mikulově, děti si zde koupily alespoň víno hroznové No…a v mohutném trháku jsou naši borci ze 4.A! Už jsou na Šumavě a cítí, že cíl se blíží…Dosáhnou ho už příští týden??

Ať se vám i nadále daří, vychutnávejte si krásy naší vlasti…