AKTUALITY

Obejdi ČR – 2. stupeň, 3. týden

Oldřiška Korcová | 12.4.2021 | 2. stupeň, Tělesná výchova

Třetí týden dochází v naší krokové výzvě ke zlomu a dnešní hodnocení musíme provést od cílové pásky. Třída 8.A si od počátku tohoto projektu stanovila jednoznačnou strategii. A ta, vážení, vyšla! Osmáci jsou v cíli, a to naprosto s přehledem, bez puchýřů. Obdivujeme tento výkon, za nějž bude třída zařazena do slosování o ceny a možná, že… To naši NETŘÍDNÍ musí hlasovat. Někteří totiž už opravdu potřebují odpočinek, jiní zase za sebou cítí blížící se 7.B a chtějí hned vyrazit. Radí se tedy u Všerubského rybníka a likvidují poslední zásoby z batohu. A právě třída 7.B neodpočívá. Paní učitelka začala s motivací těžšího kalibru a do placu dává Toffifee a Milku Triolade Max. Proto ten její třicetikilový batoh! Zabírá to, jde se dál (paní učitelce o to lehčeji)! Třída 6.C zapomněla na kroky, protože podél řeky Dyje pozorují brouka rákosníčka (Donacia marginata) a přímo v řece zahlédli i drobnou rybku hořavku duhovou. Žáci 7.D se blíží k Břeclavi a už mají jasný plán – chtějí vylézt na Zámeckou vyhlídkovou věž a shlédnout nejen celou Břeclav. Kolektiv 7.A zkouší, jaké je vidět do tří států najednou. Jsou totiž na trojmezí Česka, Rakouska a Slovenska. Lanžhot je zároveň nejjižněji položeným moravským městem. Třída 7.C je v Hodoníně, to znamená jediné – navštívit muzeum věnované našemu 1. československému prezidentovi. Celá 6.D si půjčila větší loďku a užívá si plavbu malebnou krajinou Baťova kanálu. Pan učitel samozřejmě kormidluje. Máme tu trojici tříd v Bílých Karpatech – 8.B schází z Nové hory, 6.B už maže ze Šibenického vrchu, paní učitelka se chce totiž docvaknout na 8.B a popovídat s jejich třídní, a 8.C se rozhlíží z nejvyššího vrcholu tohoto pohoří. Třída 6.A je před Fulnekem, zpívají si a těší se, že navštíví Památník Jana Amose Komenského. Hrad Sovinec vítá 9.C, ještě kousek a jste na JIŽNÍ stezce! Dva sběrači poponesli třídu 9.A před Hřensko, budeme věřit, že tento týden jim ještě někdo vypomůže

Kdo obejde naši ČR do 30 dnů, dostává se do slosování – takže zaberte!