AKTUALITY

Obejdi ČR, 1. stupeň, 3. týden

Oldřiška Korcová | 13.4.2021 | 1. stupeň, Tělesná výchova

A zlom máme i u 1.stupně! V cíli máme konkrétně třídy dvě – 4.A, která byla od počátku nejrychlejším koněm výzvy, a 5.A, která se zase pyšní několika rekordními výsledky. Moc gratulujeme a obdivujeme, jací jste borci! Slosování o ceny vás nemine

Malý kousíček od cíle se drží 4.B, která míjí vrchol Dyleň v Českém lese a není pochyb, že příští týden protnou cílovou pásku také. Třída 3.A je ve Vranově nad Dyjí, navštíví zámek nebo přehradu? Kolektiv 3.C putuje v Beskydech po hranicích se Slovenskem, zpívají a zkouší se z jazykolamů. Třída 2.A je kousek za nimi a schází z Lysé hory. Po červeně značené hřebenovce dosahuje vrcholu Praděd třída 3.B. Je zde drsné podnebí, čepice i rukavice jsou na místě. Na nejvyšším vrcholu Hrubého Jeseníku odpočívá třída 5.B a paní učitelka jim čte příběhy o Keprníku. Opouštět značené cesty není dovoleno, jedná se o NPR. Vojenské pevnosti obdivuje třída 2.C – v okolí Mladkova, a třída 1.B – pevnosti Dobrošov. Kousek od Popovy skály je 2.B, někteří to tu znají z výletů s rodiči. Hora Svatého Šebestiána je obcí v Krušných horách a 1.C zde svačí u zajímavé památky – u sloupu se sochou Dobrého pastýře.

Víte, že kdo stihne obejít celou ČR do 30 dnů, dostane se též do slosování o ceny? Tak makejte!