AKTUALITY

Obejdi ČR, 2. stupeň, 5. týden

Oldřiška Korcová | 26.4.2021 | Tělesná výchova

Naše kroková výzva zdárně pokračuje! V tomto týdnu se některé třídy pokusily zdolat cíl do 30 dnů, tedy do úterka. Úspěšná byla třída 6.C a paní učitelka měla opravdu velkou radost, takže milí šesťáci – to jsou určitě plusové body Moc gratulujeme, jste také ve slosování o ceny!

Možná si někteří všimli, že úvodní informace k projektu činila přes 3 500 000 kroků do cíle – zjistili jsme, že to byla trasa pro kola…Od počátku ale jdeme všichni po trase pro pěší, takže nakonec do cíle stačí přesně 3 247 231 kroků! Cyklisté to mají delší

A teď k dalším úspěšným borcům, kteří sice nestihli výzvu do 30 dnů, ale úspěšně dorazili v pátém týdnu a už lížou zmrzlinu v cíli. Jsou to třídy 6.D a 7.D! Moc prima výsledek! Gratulujeme!

Kousíček od cíle je 8.B, která rozjímá na hoře Dyleň, na ní bývala – ještě před sametovou revolucí – pozorovací a odposlouchávací věž, protože leží jen kousek od Bavorska. Třída 6.B si jde zvesela po česko-německé hranici v Železné Rudě. Vodácká parta 7.A naskakuje do loďek, protože jsou právě ve Vyšším Brodě – AHOOOOJ Třída 7.C je v jedinečných Novohradských horách a obdivují tetřívka obecného a kulíška nejmenšího, ještě ale hledají čápa černého. Před Slavonicemi odpočívá třída 8.C, zabrali se do slovního fotbalu. Třída 6.A stoupá na Svatý kopeček v Mikulově, není žádné vedro, tak jsou rádi, že se zahřejí. Paní učitelka žene svou třídu 9.C divokou přírodou Bílých Karpat, její kroky jsou fakt rychlé a je jich hodně! To třída 9.A…Kdepak to jsou?? Jo tady – sice ještě na severu, ale co, to se taky počítá