AKTUALITY

Cesta za pokladem školníka Ládi

Jiří Richtr | 16.5.2021 | Tělesná výchova

Nedávno nám skončilo pátrání po pokladu školníka Ládi a my se spolu ohlédneme za jeho průběhem.
Akce probíhala od 10. března a cílem bylo nalézt šest různých míst po Turnově, splnit zadané úkoly a nalézt šifru k pokladu. Akce byla určena pro celý první stupeň naší školy. Na začátku bylo omezení pohybu, a proto trvalo asi 14 dní, než se do akce mohli pustit i mimoturnovští.
První úspěšný hledač se nečekaně dostavil hned za čtyři dny a byl to Zdeněk Růžička ze 3. A.
Gratulujeme mu k prvnímu místu a obdivujeme rychlost, za jakou cestu zdolal. Téměř stejně rychle zdolali cestu i Natálka Hašková z 1. B a Václav Cidlinský z 1. A. Také jim moc gratulujeme. Celkem do cíle došlo přes 80 hledačů.
Nejúspěšnější třída byla 4. A, kde bylo 17 úspěšných hledačů. Hned v závěsu byla 2. A se 14 hledači. Na třetím místě skončila 1. B s 10 hledači.
Z mimoškolních došli do cíle sourozenci Barbora a Vojta Sedláčkovi ze ZŠ Jenišovice.
Úspěšní hledači obdrželi osvědčení o nálezu pokladu, podíl na pokladu a jedničku do tělesné výchovy.
Největší odměna byla ale právě cesta, kterou museli, často s celou rodinou, zdolat. A to byl náš cíl.
Všem účastníkům blahopřejeme.