AKTUALITY

Zatmění Slunce!

Jana Pekařová | 13.6.2021 | 1. C, 6. B

I u nás ve škole pozorovali žáci zatmění Slunce. Zážitky nám posílá 1C a 6B ☀️☀️☀️
 
ZPRÁVA Z 1C
Ve čtvrtek si děti z 1.C užily podívanou částečného zatmění SLUNCE. Přes speciální sklíčka s UV filtrem se na tento zajímavý jev mohly podívat v zahradě školy a dokonce se zapojily i ostatní děti z družin 🙂. Toto jsme mohli pozorovat v roce 2015, kdy Měsíc 🌒 zakryl část slunce ☀️ (13% -14%).
Lucie Vejnarová
 
ZPRÁVA ZE 6B
Dnes po poledni jsme s 6.B pozorovali Slunce. Proč? Bylo totiž částečné zatmění Slunce, a to jsme si přeci nemohli nechat ujít! Chvilku před bouřkou se naštěstí rozestoupily mraky a my jsme skrz bezpečný svářečský filtr viděli, jak je Slunce „ukousnuté“. Ve třídě jsme se pak pobavili o tom, jak zatmění Slunce vzniká a co vlastně znamená, že bylo Slunce zakryté ze 17%.
Anežka Smutná