Policie ve škole!

Zuzana Loudová | 25.6.2021 | 7. A, 7. B, 7. C

Dne 16. Května proběhla na naší škole preventivní akce POLICIE ČR. Cílem bylo seznámit se s tímto náročným povoláním, poučit žáky o bezpečném chování a ukázat jak se řeší důsledky trestných činů.

A jak to viděli žáci 7.B?

„Začátek programu zaplnila prezentace o aktuálním tématu a to sice Bezpečnost na internetu prezentovanou podpraporčíkem J. Jeníčkem.“

„Druhá část se odehrávala na školní zahradě a byla rozdělena na tři části.“

„Speciální zásahový tým nám ukázal výzbroj čítající kontaktní pistoli CZ -75 D nebo krátký samopal HZK MP-5. Také jsme viděli jejich pasivní výzbroj jako například balistický štít nebo balistickou helmu.“

„Psovod spolu s figurantem předvedli poslušnost služebního psa, dále jak dokonale dokáže pronásledovat pachatele.“

„Zajímavá byla práce forenzního technika, který fotí, točí, zkoumá a vyšetřuje stopy od bot, pneumatik a biologických stop, které pomocí laboratoře dokážou identifikovat pachatele.“