AKTUALITY

Svatý Václav v podání 1. B

Anna Cimbálová | 28.9.2021 | 1. B

Prvňáci se zaujetím poslouchali legendu o svatém Václavu a velmi kreativně se zapojili do tvorby kvízových otázek. Poprvé jsme ve skupinkách společně formulovali otázky a každá skupinka se stala garantem správných odpovědí na své otázky. Jak postavit správnou otázku, aby jí všichni porozuměli? Byla to fuška, ale napoprvé jsme to docela zvládli!
Prvňáci si navzájem vysvětlili, co znamená výraz “orodovat za někoho”, a zamýšleli se nad tím, za co by měl svatý Václav v současné době orodovat. Možná vás překvapí, jak hluboké prosby dokázali vymyslet! Tak tedy…
Svatý Václave, oroduj za nás…
aby nebyly války
aby na sebe lidé nestříleli
aby byl všude na světě mír
abychom byli všichni zdraví
aby nebyl koronavirus
aby se obchodovalo v míru
abychom na sebe byli hodní
abychom byli zdraví a dobře žili
abychom se nehádali
abychom byli šťastní
abychom dokázali obchodovat s kartičkama pokémonů v míru a poctivě 😀