AKTUALITY

Žáci sedmých třídy fotí motýly

Soňa Primásková | 16.11.2021 | Přírodopis

Naši žáci často nosí do školy různé druhy motýlů, kterým dominuje zejména  babočka paví oko, jeden z nejhojnějších druhů motýlů u nás. Paví oko je  zároveň častým cílem sběratelů z důvodu estetičnosti jejich křídel. Je to také jeden z mála druhů motýlů, který u nás přezimuje ve stádiu dospělce třeba i  v lidských příbytcích, v dírách ve stromech, jeskyních, štolách apod. Takto přezimuje i babočka kopřivová, zatímco babočka admirál odlétá přezimovat na jih. M. Vrzáň ze 7.A vyfotil i perleťovce stříbropásku, který u nás přezimuje ve stádiu housenky, nebo otakárka  fenyklového, který přezimuje ve stádiu kukly.
Až uvidíte v zimě létajícího motýla u vás doma, vzpomeňte si, že jen hledá úkryt pro přezimování:-)