AKTUALITY

Noc s Andersenem i u nás ve škole

Mirka Cirklová | 3.4.2022 | Školní družina

Sázení stromu Pohádkovníku, průvod městem, vystoupení mažoretek,  mezi nimiž byla i děvčata z naší školy, král s královnou a živá hudba. Taková byla obnovená tradice programu Noci s Andersenem po covidové pauze. Několika našim dětem se podařilo proniknout až ke stromu a také při sázení  zažít velké dobrodružství, protože mohly přihodit hlínu lopatou. Když jsme se vraceli tmou do školy, svítili jsme si vesele baterkami. Avšak program zdaleka nekončil. Protože se letos zároveň slaví 750 let od první zmínky o Turnovu, povídali jsme si o možném  původu jeho jména, jak se u nás v minulosti žilo a čím se stal Turnov známý.  Po turnovských omalovánkách jsme si při baterkách četli Pověsti z Českého ráje a ukázali kamarádům svou oblíbenou knížku. Nezapomněli jsme si ani popovídat o životě Hanse Christiana Andersena a uspořádat malou soutěž. Po velmi chladné procházce Turnovem nás zahřál horký čaj a krásné písničky pana vychovatele. Po tom, co jsme opět nabrali sil, jsme se ještě pustili do  tajemné stezky odvahy. Děti ji bravurně zvládly a na závěr dostaly diplom a odměnu na cestu domů. Už teď se těšíme na příští rok. :-):-):-)