AKTUALITY

Noc s Andersenem na Skálovce

Ivana Procházková | 5.4.2022 | 6. B

Z pátka 1. na sobotu 2. dubna jsme si užili dobrodružnou noc. Celé setkání začalo převlékáním do pohádkových kostýmů, na své si přišly i barvy na obličej. Účast na průvodu od knihovny přes park ke kašně na náměstí trochu znepříjemňovalo chladné počasí. I tak byl zasazen nový strom, položen základní kámen k budoucí nové knihovně. Do kroku hráli muzikanti, dostavili se král s královnou, na náměstí proběhl plánovaný program. Po něm jsme se přemístili na naše spací místo do školy. Ale na spaní nebylo ani pomyšlení. Na zahřátí se osvědčil tanec. Následovala napínavá hra nazvaná Andersenova detektivní kancelář. Její první kolo probíhalo v temných chodbách, druhé mezi knihami ve vlídném prostředí školního klubu. Ve třídě byl připraven hudební kvíz a AZ kvíz. Ráno si nocležníci osladili vlastnoručně vyrobenými vaflemi se šlehačkou.