AKTUALITY

Noc s Andersenem v 1. B

Anna Cimbálová | 5.4.2022 | 1. B

Ve třídě 1.B jsme poprvé společně měli možnost “přespávačky” u příležitosti Noci s Andersenem. Již dopoledne jsme v rámci výuky zjišťovali, kdo byl Hans Christian Andersen a jak vznikla myšlenka Noci s Andersenem.

Odpoledne jsme se po bujarém nastěhování a zabydlování ve třídě vydali na zahájení u knihovny A. Marka a následný průvod. Setkání s králem a královnou spolu s veselou kapelou nás nadchlo. Protože však byla veliká zima, zúčastnili jsme se v rámci průvodu vysazení stromu Pohádkovníku a pak hajdy do tepla. V průběhu večera jsme se proplížili ztemnělou školou jen s baterkami k listině, na kterou jsme se podepsali a získali tak hvězdičky do naší hry. Ve spacácích jsme si pak vypravovali o našich oblíbených knížkách, prohlíželi si je a stihli jsme si i pořádně zalumpačit.

Před usnutím nám dělala společnost pohádková kniha Pavla Šruta a spolu s princem Bajajou jsme zachraňovali tři krásné princezny. Vše dobře dopadlo a unavení jsme usínali s písničkami a kytarou do ouška.

Všechny děti byly skvělé a statečně zvládly (někteří poprvé) noc bez svých nejbližších!

Těšíme se zase za rok!