AKTUALITY

ZOO RISKUJ!

Soňa Primásková | 10.4.2022 | Přírodopis, Soutěže, Zeměpis

Ve středu 16.3. se devět našich sedmáků zúčastnilo soutěže Zooriskuj v sále Lidových sadů, kterou již několik let pořádá Zoo Liberec. V letošním ročníku bylo přihlášeno 79 tříčlenných týmů. Naše tři týmy se zápalem soutěžily, co jim síly stačily, ale nakonec byla nejúspěšnější trojice Damián Bouchner, Filip Holubka, Štěpán Vytina ze 7.B, kteří skončili na pěkném osmnáctém místě. V této soutěži se skvěle propojují znalosti z biologie, ekologie, zeměpisu se znalostí Zoo Liberec. Žáci si chválili  práci v týmech i zážitkový úkol ve formě ochutnávky obilné kaše, kterou krmí pracovníci zoo šimpanze. Po skončení testu žáci zdarma navštívili zoologickou zahradu a diskutovali o tématech testu. Nakonec jsme soutěžní den zakončili gastronomických zážitkem v KFC nebo u McDonalds :-)). Těšíme se na další ročník.