AKTUALITY

Výlet 1. B se vydařil!

Tereza Škarková | 14.6.2022 | 1. B

Naše třídenní dobrodružství s 1. B započalo pěším přesunem o délce přibližně 8 km. Vyrazili jsme od školy v ranních hodinách kolem Zrcadlové kozy, kde byla možnost se občerstvit, lesem kolem skalních vyhlídek Klokočských skal až k cíli. Po další tři dny jím byla malebná a útulná chata Housenka ležící nedaleko od skal. Ke konci naší procházky nás doprovázel vydatný déšť, ale ani ten nám nepokazil náladu. Po cestě si děti s chutí zpříjemňovaly trasu četnými zastávkami pro sběr borůvek. Odpoledne po ubytování byla naším programem výroba triček s vesmírnou tématikou. Druhý den výletu jsme strávili hraním nejrůznějších her a návštěvou zříceniny hradu Rotštejn, zpáteční cestu jsme si zpestřili skalnatou stezkou. Horký letní den jsme si zpříjemnili koupáním a dováděním v bazénu. Den jsme zakončili večerním opékáním buřtů, zpěvem u ohně a zlatým hřebem v podobě tanečních vystoupení. Poslední den našeho pobytu si děti dodělávaly své planety, které si během roku postupně skládaly za získané hvězdy. Během toho nám vykvetly stromy tričkovníky, na kterých mezi tím dozrála trička, která si děti vyráběly. Také došlo k završení cesty galaxií One B s mimozemšťanem Julianem, která nás provázela od začátku školního roku.

Závěrem třeba pochválit naše malé cestovatele za statečnost a dobrou náladu po celou dobu našeho výletu, který jsme si užili.