AKTUALITY

Jeden den hercem

Kateřina Hofhansová | 29.8.2022 | Oborové dny

Asistentky pedagoga Katka Hofhansová a Iva Novotná připravily oborové dny Jeden den hercem. Nejprve jsme se soustředili na hry a cvičení, které by odbouraly stres, zbavily „herce“ studu a vytvořily bezpečné prostředí. Zároveň bylo potřeba skupinu 19ti dětí různých tříd (7.-9. třída) stmelit a fungovat jako jeden organismus, což se nám podařilo již první den. Během dvou dnů jsme trénovali mj. postřeh, fingované rvačky a mnoho daších cvičení převážně improvizačního rázu. Ani této výzvy se žáci nezalekli. Rovněž jsme navštívili turnovské městské divadlo, jehož zákulisím nás s poutavým výkladem provedl jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek, kterému tímto velmi děkujeme. Pro naši činnost jsme využili prostor zrcadlového sálu naší školy, školní zahradu i park u letního kina. Ke konci druhého dne jsme již začali vytvářet program závěrečného dne a naší předváděčky pro jiné žáky. Vzniklo i krátké představení, na kterém jsme se všichni společnými silami podíleli. Ač bylo času velmi málo, udělali jsme spoustu práce a společné chvíle jsme si moc užili. 
 
CITUJI:
„Bylo to moc fajn. Skvěle jsem si to užila a myslím, že bych ani jinde být nechtěla. Kolektiv byl taky moc fajn a vy jako paní učitelky jste také byly velmi milé.“
 
„Všechno se mi líbilo. Nakonec jsem rád, že jsem mohl jít sem a ne na youtubera. Očekával jsem, že to nebude dobrý, ale bylo!“
 
„Bylo to dobrý. Jen škoda že nebyly tyhle dny už v prosinci, protože tu jsme posledních 14 dní a je škoda, že už se neuvidíme. Lidi tu byli strašně fajn.“
 
„Myslím, že jsme byli trpěliví a vyplatilo se to.“
 
„Byl jsem trochu nervózní, ale jinak byla sranda a hodně dobrých aktivit.“
 
„S lidma jsem si sedla dobře, bavilo mě to, ale herectví nebude nic pro mě.“