AKTUALITY

6. B v knihovně

Lucie Zoulová | 10.10.2022 | 6. B, Český jazyk

Žáci 6. B si zpříjemnili páteční výuku návštěvou Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Dozvěděli se základní informace o knihovně a službách, které zde mohou využívat, a porovnali, čím se liší jejich koupené knížky od těch z knihovny. Poté si každý vybral podle názvu a obálky jednu knížku a následně žáci utvořili skupiny podle toho, jak se domnívali, že k sobě žánrově patří. O daných žánrech (příběhy o zvířatech, fantasy, detektivky a příběhy o dětech) jsme si popovídali a následně každá skupina vymyslela piktogram, kterým by se její žánr mohl vyjádřit. Po přehlídce vzniklých piktogramů žáci 20 minut četli svou vybranou knížku a po čtení hromadně sdíleli v kruhu, zda žánr své knížky odhadli dobře. Nakonec si ze hřbetu knížky odlepili její piktogram a objevili, zda opravdu odhalili správný žánr. Děkujeme paní knihovnici Adéle Prádlerové za pěkný program.