AKTUALITY

Masopust ve 2. B

Tereza Škarková | 7.3.2023 | 2. B

Celé to začalo nalezením dopisu ve třídě od smutných masopustních masek. Ty potřebovaly pomoci s nalezením zmizelých masek, které proklel žrout a tlouštík. Ti chtěli zastavit čas a mít tak pro sebe masopust, který nikdy nekončí.

Žáci 2. B se tedy vydali po stopách zmizelých masopustních masek. První indície nás zavedla do zámeckého parku na Hrubém Rohozci. Dále jsme pokračovali do Dolánek.  Z Dolánek naše trasa vedla do Metelkových sadů, odtud nás cesta zavedla až do samotného ústředí ZŠ Skálova, kde jsme se dožadovali audience u nejvyšších velitelů školy. 🙂
Celá trasa byla vyznačena fáborky a žáci měli za úkol navigaci.
Po cestě děti plnily různé úkoly, jejich splněním vždy získaly střípky jedné ze zmizelých masek. 
Našim šikovným druhákům se podařilo po splnění všech úkolů zachránit zmizelé masky a zachránit masopust. Na konci cesty nám byl odměnou oběd a poklad v podobě sladkého překvapení, který zakončil toto vydařené dobrodružství.