Hurá ven!

Anna Cimbálová | 28.3.2023 | 2. B

Hurá ven!
Jak jinak se učit o jaru než pozorováním v přímém přenosu! Žáci z 2.B dnes zahájili badatelský úkol – Můj kamarád strom. Vybrali si lípu hned u školy, pojmenovali ji a společně formulovali své výzkumné otázky, na které postupně budou hledat odpovědi. Jednou z nich byla i otázka na tělo „Jak jsi stará?“, na kterou se podařilo najít odpověď ještě dnes. Postačil provázek, pravítko a aplikace Tree calculator. Naše lípa „Kočka“ je „mladá“ asi 20 let. Teď už jen čekáme na příhodnou chvíli, abychom odhalili, jak vznikají listy (pupeny máme označkované, pozorovatelé připravení…).
Jinak běžná jarní procházka – záchrana motýla v kaluži, skokan a ropucha v akci, podběl, orsej, rozrazil a hluchavka, zlatice, vrba, včely a čmeláci, ploštice a mravenci…
A jak si užíváte jaro vy?