Návštěva depozitu Bastet ve škole

Lucie Zoulová | 26.9.2023 | 7. A, 7. B

Opakování může být i zábava. V rámci projektu Kočka jsme s kolegyní Lenkou Konopkovou v obou třídách opakovaly látku z předchozího školního roku. Na závěr projektu se do našich tříd přišla podívat kočičí návštěva z depozitu Bastet, dvě koťátka a dospělá polydaktylní kočička s pěti prstíky místo se čtyřmi. Žáci se mimo jiné dozvěděli, jak postupovat při nalezení zatoulané kočičky, poučili se o prospěšnosti kastrace a vyslechli si několik jímavých příběhů o kočičích nalezencích. Během setkání byly také vyvráceny některé mýty o kočkách, včetně faktů, že toxoplazmóza se chytí spíše ze špatně omyté zeleniny než od kočky nebo že kočka opravdu nemá devět životů, ale jen jeden, který by měl její kočičí člověk opatrovat. A když nám jde černá kočka přes cestu, neznamená to, že budeme mít smůlu. Znamená to, že někam jde. Děti se v průběhu besedy pomazlily s kočičími návštěvníky a někteří žáci darovali depozitu granule a kapsičky pro jejich kočičí svěřence.

V prosinci proběhne sbírka pro depozitum Bastet (Ježíšek pro kočky v nouzi) v Městské knihovně Antonína Marka.
Odkaz na stránky depozitu: https://www.depozitum-bastet.cz/