ZOO Riskuj

Soňa Primásková | 8.12.2023 | Přírodopis, Soutěže

Naše škola se opět zapojila do oblíbené přírodopisné soutěže ZOORISKUJ, kterou každoročně pořádá ZOO Liberec. Tentokrát se 1. kolo této tradiční soutěže pořádalo v mimořádném termínu, a to již na podzim. Žáci soutěží v tříčlenných týmech, kdy si mohou prověřit své znalosti o přírodě z oblasti zoologie, ekologie či obecné biologie. Soutěž také prověřuje informovanost účastníků o Zoo Liberec jako organizaci, o její historii, současnosti a trochu i budoucnosti. Součástí soutěže není jen klasický test s výběrem správných odpovědí, ale i poznávání obratlovců podle hlasových projevů a také ochutnávka potravy některých vybraných živočichů ze zoo. Ze 109 týmů se za naší školu nejlépe umístila trojice žáků ze 7. B Vraňan Jakub, Donát Adam, Jech Jan, kteří se umístili na pěkném 12. místě. Děkujeme organizátorům za skvělou organizaci oblíbené soutěže a těšíme se na další ročník.