Svatý Patrik jako inspirace pro aktivní učení Aj v 8.A

Oldřiška Buchanan | 15.3.2024 | 8. A, Anglický jazyk

Svatý Patrik, ochránce Irska a symbol zeleného ostrova, byl nejen významnou postavou irských dějin, ale také zdrojem inspirace pro aktivní a zábavnou výuku angličtiny. Tento týden se tak naše hodina angličtiny proměnila v dobrodružství pro děti, kdy jsme se věnovali právě tomuto slavnému svátku.

Na žáky čekaly různé stanice s úkoly, které byly spojeny se svátkem Svatého Patrika. Informace obsažené v nich pomohly žákům vyluštit křížovku, která tak celou hodinu tematicky propojila. Stanice s úkoly byly rozprostřeny po celé třídě, což žákům umožnilo svobodně se pohybovat, objevovat a vybírat si aktivity dle své preference.

Sestavovali jsme trimina, roztřiďovali a přiřazovali jsme idiomy a nebo naopak základní slovní zásobu spojenou se svátkem Sv. Patrika, měli jsme stanice zaměřené na mluvení i čtení (diferencované na 3 úrovně náročnosti) a také jsme mohli procvičovat slovní zásobu pomocí mobilní aplikace.