Prvňáčci naší školy absolvovali diagnostiku raných matematických dovedností

Eva Cidlinská | 9.10.2024 | 1. A, 1. B, 1. C, Matematika

V týdnu od 30. září do 7. října proběhla na naší škole diagnostika raných matematických dovedností u všech tří prvních tříd. Naši nejmladší žáčci měli možnost zábavnou formou řešit matematické úlohy na tabletech, které jim byly připraveny v rámci projektu Matematika bez bariér, organizovaného výukovou aplikací Včelka. Děti tato činnost velmi bavila a aktivně se zapojily do řešení úkolů.

Cílem tohoto projektu je odhalit případné mezery v raných matematických dovednostech, s nimiž děti nastupují do první třídy. Včasná identifikace těchto mezer je klíčová pro úspěšný postup ve výuce matematiky v dalších letech.

Díky absolvované diagnostice mají všechny první třídy za sebou důležitý krok a nyní se mohou v matematice dále rozvíjet a zdokonalovat své dovednosti. Těšíme se na jejich další pokroky!