AKTUALITY

Šestky v knihovně

Lenka Konopková | 22.4.2016 | 6. A, 6. B, Český jazyk

V pondělí 19.dubna jsme s žáky obou šestých tříd postupně navštívili Městskou knihovnu v Turnově. Paní Eva Kordová si pro nás připravila tvořivý program věnovaný pověstem. Žáci si zopakovali rozdělení pověstí, autory, kteří se jim věnují, připomněli si také regionální pověsti Českého ráje .

V druhé části se zaposlouchali do četby tří známých českých pověstí a následně měli ve dvojicích doplnit text k obrázkům vybrané pověsti. Připomněli si tak komiks. Závěrem si své texty navzájem četli a ve skupinkách podle příslušné pověsti vytvořili živý obraz. Do školy pak ještě dostali test.

Program se účastníkům moc líbil, děkujeme tedy tímto paní Kordové a těšíme se Na viděnou někdy příště, třeba na literární komentované procházce Turnovem.