AKTUALITY

Jizerskohorští velvyslanci potřetí

Lenka Konopková | 4.10.2016 | 6. C, Přírodopis, Výchova k občanství

Na stejný projekt se 4.října vydala i poslední 6.C. Zprvu jsme s kolegyní trnuly, že místo velvyslanci si budeme říkat vodníci, od půlnoci do rána vydatně lilo, ale kupodivu v čas srazu už jen mžilo a na srazu s panem průvodcem už bylo sice díky větru velmi čerstvo, ale bez deště. Celou expedici jsme si tak mohli užít. Poznávali jsme původní dřeviny, hledali živé tvory, nechali si vyprávět příběh z minulosti našich hor, zahráli si nejednu hru, která se posléze ukázala jako názorně výuková a v závěru zavítali i do lesní školky. Domů jsme se vraceli spokojení, obohacení novými poznatky a dokonce za slunka. Až zpětně se také dozvěděli, že dnes má svátek nejen náš spolužák Fanda, ale i svatý František, který je patronem ekologů:)