AKTUALITY

Nejlepší umístění v Souboji čtenářů!

Lenka Konopková | 13.4.2017 | 6. A, 6. B, 6. C, Český jazyk

Již loni ochutnaly týmy 6. tříd Souboj čtenářů – soutěž týmů v porozumění textu vybraných knih ve školách v celé České republice. I v letošním roce se naše škola s 5 týmy (25 dětí) zúčastnila této soutěže pořádané v rámci kampaně na podporu čtenářství Rosteme s knihou.

Přípravy začaly již v únoru, kdy pětice žáků četla jeden titul, o kterém společně diskutovala a dělala si poznámky z jeho obsahu. Napětí vyvrcholilo v pondělí 10. dubna, kdy přesně v 10 hodin byla spuštěna online soutěž. Týmy musely během 30 minut zodpovědět 25 otázek – rozhodovala nejenom správnost, ale i rychlost.

Naši soutěžící se v konkurenci 90 týmů škol umístili na 1. místě a postupují do finálového kola, které se uskuteční 12. května na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2017 v Praze. Držíme pěsti!