AKTUALITY

Den Země pro 6. C a 8. B

Lenka Konopková | 1.5.2017 | 6. C, 8. B, Výchova k občanství

Ve středu 26.dubna v rámci projektu Dne Země se naši šesťáci i osmáci projevili jako nepromokaví a nezdolní. Navzdory nepřízni počasí prošli terénem trasu podél Jizery a vyčistili od odpadků, co se dalo. Byl toho pořádný, těžký pytel. Nejcennější úlovek žáky 6. C čekal v závěru, Nikola našla výstavní zavírací nůž.

Poté v rámci dalších hodin se tématu zhostili jak poeticky, tak výtvarně. Vytvořili několik zdařilých děl, z nichž některé přikládáme. Výslednou prací je „okno“ do tématu, pracovně nazvané Země v pytli ?:)

Ó Zemičko, naše matičko,

Matko všeho živého,

ve Tvůj DEN tě vyčistíme

od všeho škodlivého.

Vyčistíme ulice a možná i dálnice,

uklidíme lesíky a ty pěkné keříky.

Z vody vytáhneme zbytky,

za to děkují nám rybky.

 

Země už je zase čistá,

tím si škola může být jistá.

 

TĚŠÍME SE KAŽDÝ NA TEN DEN,

JE TO JAK VYSNĚNÝ SEN.

VYČISTÍME CELOU PŘÍRODU,

JAK TU RAJSKOU ZAHRADU.

ZMOKNEME, ALE TO NÁM NEVADÍ,

PYTEL ODPADKŮ A VAŠE OCENĚNÍ

 NÁM TO NAHRADÍ.