AKTUALITY

7.C v Muzeu Českého ráje v Turnově

Lenka Konopková | 6.9.2017 | 7. C

Ve středu 6. září žáci 7. C zavítali do Muzea Českého ráje. Rozdělili se na dvě skupiny a první hned vyrazila s pracovním listem na Cestu kamene. Netradiční formou se tak seznámili se sbírkou mineralogie a drahých kamenů. Některým se i podařilo v rýžovišti najít český granát, vyzkoušeli si tvrdost kamenů, broušení kamenů, jak poznat jejich pravost, znají svou velikost na zadání prstenu apod. Navštívili také klenotnici a sbírky etnografické. Vystoupali do posledního patra i na aktuální výstavu Na vlně vlny, kde žasli nad tím, co lze z vlny vytvořit, zhlédli zde s potěšením animovaný film pro nejmenší a nakonec se kochali horolezeckými fotografiemi. Poté se vyměnili s druhou skupinou, která si mezitím vyráběla v Kamenářském domě svůj šperk. Jak se jim šperk povedl a jak si vše užili, můžete vidět na fotografiích.