AKTUALITY

Móda v rámci oborových dnů

Lenka Konopková | 3.1.2018 | Oborové dny

První oborový den jsme si nejprve ujasnili, co už o tomto období víme, zhlédli krátkou ukázku z Noci na Karlštejně a trochu své poznatky opravili a shrnuli a poté se už pustili do vlastní tvorby. Dnes prozatím do výtvarného zpracování gotických modelů. Ve čtvrtek jsme pak navštívili filmové ateliéry na Barrandově. Nejprve si prohlédli fundus kostýmů a dozvěděli se i něco nového o kostýmech našeho období, potěžkali si také např. skutečnou drátěnou košili rytířů středověku, viděli gotické notně ošoupané boty apod.
Poté jsme se seznámili s historií vlastních ateliérů, navštívili kostymérnu a oblékli i některé kostýmy, poznali maskérnu a zjistili u rekvizit, že ne vždy dané rekvizity odpovídají reálné hmotnosti :)Nakonec jsme si prohlédli výstavu z Troškovy připravované pohádky Čertovina, která jde do kin po novém roce. Oba dny byly moc fajn.