Aktuality

7. C na výletech…

27. června 2018 | Lenka Konopková |

Ve čtvrtek 21.6. jsme společně vyrazili na cyklovýlet. Slunce sálalo a my se vydali z Turnova přes Přepeře na Mokrý, ve Skokovech jsme se osvěžili zmrzlinou a pokračovali kopcovitějším terénem ke Králíčkovi do Kacanov na limonádu a odtud už terénem lesním a kamenitým přes Vústru, Modřišice a Přepeře zpět do Turnova. Nálada panovala pohodová, vzájemně jsme se podporovali v náročnějších úsecích a celkově zdolali 25km.
V pátek teplota vzduchu klesla o 15 stupňů, tedy ideální na pěší turistiku. My jsme poznávali Jičín a jeho okolí. Nejhezčí rozhled byl ze Zebína, při jehož výstupu jsme se zapotili, poté jsme obdivovali Valdštejnskou lodžii a lipovou alejí s tisíci stromy pokračovali směr Jičín s odbočkou k rozhledně Milohlídce. V samotném Jičíně už pak 150schodů na jičínskou věž zdolalo jen sedm statečných. Výlet jsme si užili, i počasí nám přálo, vytoužený déšť se spustil až když jsme vystupovali v Turnově z vlaku.