AKTUALITY

Korespondence s kamarády ze Slovenska

Lenka Konopková | 18.1.2019 | Projekty

Po vánočních svátcích nám dorazila objemná obálka z Unína. V rámci mezinárodního projektu Záložka spája školy jsme si s tamějšími žáky ZŠ Unín vyměnili záložky do knih a nyní navázali přátelství korespondenční. Jejich přání a dopisy nám udělaly velikou radost. V rámci 5. – 9. ročníků jsme se jim hned snažili odpovědět. Našim žákům kupodivu slovenština velké problémy nedělala a psali opravdu nadšeně, mnozí dokonce své dopisy končili svými elektronickými kontakty, aby se mohli spojit co nejdříve. A druhý den mi někteří radostně sdělovali, že už jsou ve spojení. Navzdory elektronice však písemné korespondence odesíláme opravdu hodně. Škola v Uníně má v každém ročníku jen jednu třídu a navíc maximálně s 19ti žáky, takže jistě budou překvapeni, že každý těch odpovědí dostane hned několik. Jistě se s tím ale popasují. V každém případě se už teď těšíme na jejich reakce a jednou možná i na osobní setkání.