AKTUALITY

Valentýnské menu a základy stolování

Lenka Konopková | 20.2.2019 | 9. A, 9. B, Etická výchova

Den před svatým Valentýnem paní Matějcová zajistila zájemcům z devátých ročníků návštěvu Hotelové školy v Turnově. Ti si pro nás připravili banket. Slavnostně oblečení deváťáci nejprve obdrželi přípitek z čerstvé pomerančové šťávy a byli uvedeni k valentýnskému menu. Jednotlivé chody prokládal výklad vyučující v oboru hotelnictví. Seznámila žáky s úpravou stolu,  pravidly stolování, zdůraznila vliv prvního dojmu, který není možné opakovat. Zmínila i to, co chlapce na dívkách upoutá jako první a naopak co dívky nejdříve zaujme na chlapcích. Víme díky tomu, že pokud muži nepodcení dobře střižené kalhoty, určitě neprohloupí. Dívky by neměly podceňovat sukně ve vhodné délce a úpravu vlasů. Pro příjemný vzhled je nezbytný úsměv, vstřícná gesta i tón hlasu. Připravené menu bylo výborné, žáky zaujala také příjemná obsluha a nejvíce představení baristů, žáků ze třetích ročníků, kteří nám namíchali lahodný drink. Rozhodně toto uvedení do základů stolování doporučíme i dalším ročníkům.