AKTUALITY

Výlety 8.c – Gymnastická hala v Liberci, Bozkovské jeskyně

Lenka Konopková | 26.6.2019 | 8. C

V pátek 21.6. jsme se nejprve vydali do Liberce a dosyta si užili možností gymnastické haly. Na trampolínách metali přemety, na žíněnkách před zrcadly hvězdy a nejoblíbenějšími se staly skoky z trampolíny, lana či hrazdy  do jámy s molitanovými krychlemi. Z ní jsme si ovšem nezřídka museli navzájem pomoci. Vedle toho vyzkoušeli umělou stěnu, gymnastické prvky na kladině, roznožku přes kozu a další finesy. Nadšeni jsme si  závěrem slibovali, že tu nejsme naposledy.
 V pondělí jsme se vydali zchladit do jeskyní u Bozkova. Nezastavilo nás ani prudké 2km stoupání z Jesenného, ani 20ti stupňový rozdíl v teplotě venku a v podzemí. Kochali jsme se krásou krasové výzdoby v jediných dolomitových jeskyních u nás a žasli nad neobvyklými útvary. Poté jsme se potěšili výhledem z věže bozkovského kostela a po osvěžení nanukem se vydali k vlaku. Bohužel ne do Jesenného, jak jsme mínili, ale do Spálova. Ač jsme nasadili vražedné tempo a cesta vedla příjemně lesem, díky našim „kochačům“ nám vlak ujel. Pokračovali jsme tedy až do Železného Brodu a už dosti znavení přijeli do Turnova jen o hodinu déle.