AKTUALITY

Předvánoční týden 9. tříd

Lenka Konopková | 6.1.2020 | 9. A, 9. B, 9. C

Poslední týden před Vánoci měly deváté ročníky svůj program. Nejprve si všichni žáci vyzkoušeli přijímačky nanečisto jak z českého jazyka, tak z matematiky, ve středu společně dvěma autobusy zamířili do Mladé Boleslavi. Zde navštívili jak muzeum závodů Škoda, kde se seznámili s historií závodu, od prvního kola vlastní výroby, přes trojkolku, první vůz až po ty nejnovější modely. Poté se podívali také do provozu, konkrétně do lisovny a svařovny. Dnes už víme, že zatímco prezident Masaryk čekal na svůj vůz devět měsíců, dnes trvá výroba jednoho vozu 24hodin. Ve čtvrtek jedni přichystali výukový program pro páťáky, druzí se vzdělávali ve finanční gramotnosti hravou formou a třetí třída jela za poznáním do IQlandie v Liberci. V pátek pak zhlédli film, podarovali se dárečky a s radostí zamířili na vánoční svátky.