AKTUALITY

5A navštívily agamy…

Lenka Konopková | 11.3.2020 | 5. A, Český jazyk

V rámci celotýdenní akce Změň svůj styl, kdy středa přinesla téma Oblíbeného zvířátkaMarkéta Němcová z 9. C  obohatila jak své spolužáky, tak žáky 5.a svými agamami. Sama nabídla, že by s nimi seznámila mladší žáky. Připravily jsme tedy několik otázek, na které páťáci odpovědi nejprve předvídali a poté si je ověřovali přímo při besedě s Markétou. Díky tomu už víme, že agamy pochází z Austrálie, svlékají kůži po částech, dožívají se jako kočky až 15ti let a jejich hlavní složkou jídelníčku je hmyz. Protože jim není dobře samotným, Markéta dostala hned dva samečky. Milé bylo, že si je nakonec každý mohl pohladit, pochovat. Kupodivu to snášeli dobře,  nevykazovali známky strachu – nenafukovali se, ani neměnili barvu, čímž zastrašují v ohrožení nepřítele:)