AKTUALITY

SKVĚLÉ UMÍSTĚNÍ – SOUBOJ ČTENÁŘŮ!

Lenka Konopková | 17.6.2021 | 6. A, 6. B, 6. C, 6. D, Český jazyk

Naši šesťáci jako druzí z 64 základních škol a gymnázií z celé České republiky postoupili v Souboji čtenářů, pořádaném kampaní na podporu čtenářství Rosteme s knihou, do Prahy. Zde se utkali znovu se čtyřmi dalšími školami s nejlepšími čtenáři v republice. Tentokrát z pětice žáků, kteří se věnovali jednomu titulu knihy, bojovali jen dva z nich. Reprezentovala nás tedy desítka žáků s pěti knižními tituly. Ti ostatní je tentokrát kvůli covidovým opatřením ani nemohli podpořit z hlediště. Přesto vše mohli  sledovat on line na tomto odkazu https://www.mall.tv/svet-knihy/svet-knihy-rosteme-s-knihou-souboj-ctenaru-15-6-11-00. Na něm najdete záznam celé soutěže i vy.
Klání to bylo náročné. Naši však znovu obhájili druhé místo. Před nimi byli pouze žáci z gymnázia. Odměnou jim bylo potěšení z umístění, dárky (o ty se podělili i s těmi, co v Praze nebyli, a výukové boxy o dinosaurech věnovali do školní družiny a klubu), ale také beseda a autogramiáda se dvěma autory knih, které četli. Na jejich otázky odpovídala paní Blažková, autorka knihy Tymián z Oxary a náš krajan pan Dvořák, autor knihy Já, Finis, která získala loni cenu čtenářů Magnesia Litera. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme nejen soutěžícím, aby knihy pro nás zůstávaly vyhledávaným obohacením.