AKTUALITY

Piktogramy 6. C v knihovně

Lenka Konopková | 12.9.2021 | 6. C, Český jazyk

První dílna čtení šesťáků proběhla v knihovně. Paní A. Prádlerová ji zaměřila jak na seznámení knihovnou, tak na rozpoznání žánrů literatury pro děti a mládež tohoto věku. Žáci nejprve pomocí kartiček ANO/NE usuzovali na to, jaké funkce má knihovna, poté si vybrali z nabídky jeden titul a pokusili se knihu zařadit tematicky k jedné z nabízených možností- do příběhů o dětech, zvířatech, detektivních, humorných a fantazy. Pro daný žánr pak skupinově vymýšleli a kreslili piktogram. Ty pak porovnávali s těmi, co používá knihovna. Následně si 20min četli danou knížku a v reflexi ověřovali, zda po četbě skutečně titul patří k danému žánru. Paní knihovnice jim pak dopřála odhalení – odlepení zalepeného piktogramu knihovny – a seznámila je se systémem řazení knih. Žáci si tedy závěrem zkusili půjčenou knihu zařadit na správné místo. Většině třídy se čtenářská dílna líbila a věříme, že do knihovny zase brzy zavítají.