AKTUALITY

Český ráj všemi smysly

Lenka Konopková | 21.6.2022 | Oborové dny

Naše oborové dny se nesly v duchu prožitkové turistiky. První den jsme se seznámili s panem Báčou, značkařem z turnovského KČT. Ten nás uvedl do pravidel turistického značení, které jsme si také prakticky vyzkoušeli. Bohužel ne v terénu, neb nám nepřálo počasí. Další den jsme ověřily všechny naše smysly, zopakovali načerpané informace o značení a pustili se v týmech do návrhu atraktivní trasy Českým rájem. Prezentace se opravdu vydařily a bylo nám líto, že musíme vybrat pouze jednu trasu. Těsně nakonec zvítězil výlet na dominantu Ráje, na Trosky. Prudké stoupání z Ktové nám zpestřily aktivity spojené se smysly, po zhlédnutí hradu jsme se občerstvili a sestoupili po modré do Hrubé Skály. Krom mnoha nových znalostí, dovedností si žáci cenili spolupráce, kreativity při vymýšlení a tvorbě posteru, výletu v přírodě i seznámení s novými lidmi. Nezrealizované návrhy mohou být propracovanou inspirací pro třídní školní výlety.
Více v prezentaci:
https://docs.google.com/presentation/d/11hidR5Xa-otMwiLxSM4YpjwdrQrWzB159zNSNqmVBbs/edit#slide=id.p