AKTUALITY

Malý princ v nás

Lenka Konopková | 24.2.2023 | 8. A, Český jazyk

V osmých ročnících žáci charakterizovali svou oblíbenou literární postavu. Závěrem měli zmínit, v čem si jsou s postavou podobní, čím je inspiruje. Marianka Seichterová z 8.a práci zakončila velmi zdařile.

S Malým princem mě spojuje velká fantazie. I já mám ve svém pokoji plno hvězd. Když se na ně dívám, představuji si, že se u mě Malý princ zastaví. Mohla bych mu nakreslit obrázek, ale malovat moc neumím. Básničku bych mu ale vymyslet dokázala.

Tři sopky, baobab a pyšná kytka,

taková planeta se vidí zřídka.

Střapatý klučina se srdcem na dlani,

s planety na planetu vesmírem uhání.

S nadšením ve tváři, klade všem otázky,

získává přátele a beránka obrázky.

Loudím si přání na tenké strunce,

ať v každém z nás je kus Malého prince.