AKTUALITY

Po stopách K. J. Erbena

Lenka Konopková | 5.6.2023 | 8. A, 8. B, 8. C, 8. D, Český jazyk

Poslední dva dny v květnu se vydaly všechny čtyři třídy osmáků do Miletína. Navštívili jsme rodiště K.J. Erbena, ocenili poutavý výklad v rodném domku, kde nás průvodce seznámil se zajímavostmi z jeho osobního i profesního života. Posíleni svačinou jsme pak vyrazili na naučnou stezku a kochali se malebnou krajinou, ve které se Erben zotavoval z tuberkulózy a léčil si své astma. Vrcholem pak byla exkurze ve výrobně hořických trubiček. Ochutnali jsme od každé náplně a každý si mohl také zkusit vyrobit svou vlastní trubičku s posypem. S plnými bříšky jsme pak zakončili nákupem miletínských modlitbiček u Erbenů i Laušmanů a posuzovali, které nám chutnají víc. Dopadlo to dost nerozhodně. Exkurze se nám vydařila.