AKTUALITY

Výlety 8. A

Lenka Konopková | 14.7.2023 | 8. A

Osmáci nejprve nastoupili do koloběžek a přesunuli se na Malou Skálu, aby zpět do Dolánek dopluli na raftech. Počasí bylo výborné, zvládli jsme to bez větších karambolů a s dobrou náladou v rekordním čase. V pondělí po rozdání učebnic a procházce do Struh je čekalo setkání na zahradní pizza párty s paní učitelkou Havrdovou, které poděkovali za čtyři roky třídnictví. V úterý jsme se vydali do Jičína, vystoupali na Zebín , kochali se Valdštejnskou lodžií i alejí, rozhlédli se po okolí z Milohlídky a po rozchodu se nechali provést jičínskou synagogou a ve Valdštejnově muzeu si vyrazili minci na památku. Bonbonkem výletu bylo spřátelení se s místním harmonikářem, který klukům dokonce dle zadání složil píseň. Ve středu jsme se s pětadvaceti cyklisty vydali do okolí. Okruh vedl přes Nudvojovice, všeňské letiště, Žabakor, mlýnky u Příhraz, mezi rybníky u Skokov a zpět přes Příšovice a Přepeře do Turnova. Něco málo přes třicet kilometrů účastníci zvládli s přehledem. Ve čtvrtek si tedy dopřáli zaslouženou relaxaci na koupališti v Maškovce a v pátek se s vysvědčením a úsměvy rozběhli vstříc prázdninám. Krásné léto a Na viděnou v září.