Oprášená kočka

Lenka Konopková | 25.9.2023 | 7. A, 7. B

S kolegyní Lucií Zoulovou jsme oprášily a upravily náš úspěšný projekt KOČKA a zrealizovaly ho s žáky 7.A a 7.B. Žáci téma postupně okrývali metodou „špionů“, kdy je kresba a indicie dovedly k tématu projektu. Poté je čekalo puzzle s obrázkem, na jehož druhé straně našli slovní spojení k procvičení pravopisu. Z vybraných pak domýšleli zápletku, v níž hlavní roli hrála právě kočka. V dalších hodinách procvičovali koncovky přídavných jmen, v dominu si zopakovali význam různých obrazných vyjádření např. kočičí hlavy, Kocourkov apod. V dalších hodinách jsme se věnovali porozumění textu, především odbornému. Prostřednictvím tabulky tvrzení, křížovky či shrnování se seznámili se zajímavostmi o kočce domácí, s její rolí v Egyptě a nakonec také s termínem depozit. Žáci si také připomněli, v jakých literárních dílech hraje roli kočka, téma provázelo dílnu čtení a cenné bylo sdílení vlastních pozorování a zkušeností s kočkami během víkendu. Celý projekt završilo setkání s paní z depozitu Bastet. To si zaslouží samostatný příspěvek.