Vzájemné učení 5. A a 9. A

Lenka Konopková | 29.1.2024 | 5. A, 9. A

V pátek naši žáci 9. A přivítali v budově Skálovky mladší žáky z 5. A s p. učitelkou Žáčkovou. Plavba v základním školství je pro páťáky přesně v polovině. Žáky obou ročníků letos čekají významné změny a nové začátky. Do dalšího půlroku vypluli tedy společně.

Tříčlenné posádky páťáků kotvily v deseti přístavech, kde sestavovaly společné plavidlo a také si prověřily své smysly, obratnost i vědomosti. V kmenové třídě 9. A je čekala Sluneční soustava, časová osa, orientace na mapě Českého ráje, slovní úloha i angličtina, ale i pohybové a koordinační výzvy. Ve školním klubu pro ně starší kamarádi připravili pořekadla, tajenky s druhy přídavných jmen a přírodovědné spojovky. Zpestřením pak byly aktivity smyslové a kreativní. A co si upevnili deváťáci? Už při přípravě aktivit si uvědomili, jak je důležitá správná formulace úkolů, zadání. V praxi pak  podpora, slovní i technická. Cenné bylo i závěrečné sdílení, ocenění a doporučení. Myslím, že nasazení  s jakým páťáci přistupovali k úkolům, ocenění a povzbuzování deváťáků posiluje vzájemné sdílení, komunikaci a sebedůvěru.